Psychoterapia i pomoc psychologiczna w leczeniu niepłodności

Niepłodność jest chorobą obciążająca psychicznie. Proces leczenia niepłodności ma wpływ nie tylko na kobietę, mężczyznę, ale też na nich jako parę. Może powodować obniżenie poczucia wartości, kobiecości, męskości, uczucie bezwartościowości, wstydu, wściekłość oraz różnego typu dysfunkcje seksualne.
W chwilach największej potrzeby wsparcia i bliskości innych ludzi wiele osób mających problemy z płodnością, izoluje się od kontaktów społecznych, gdyż obawiają się między innymi niewygodnych pytań, niezrozumienia. Dlatego z jednej strony osoby mogą otrzymywać wsparcie w lepszym radzeniu sobie z fizycznymi i emocjonalnymi aspektami procesu leczenia, lepszym komunikowaniu się z partnerem, rodziną, znajomymi oraz lekarzami. Z drugiej strony mogą podjąć pracę psychoterapeutyczną nad nieświadomymi czynnikami natury emocjonalnej, które mogą powodować blokadę na poziomie fizjologicznym utrudniającą poczęcie dziecka.

Nasza oferta:

Psychoterapia indywidualna w leczeniu niepłodności

Psychoterapia par

Bezpłatne wykłady psychologiczno-seksuologiczne (patrz: Aktualności)

Ta strona korzysta z plików cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności oraz RODO są dostępne pod adresem polityka prywatności